star

Broadchurch


broadchurch
nazwa serialu: Broadchurch
produkcja Wielka Brytania
data premiery 4 marca 2013

Broadchurch – brytyjski serial telewizyjny emitowany od 4 marca 2013 do 17 kwietnia 2017 roku przez sieć ITV, zaś w Polsce od 19 lipca 2015 do 19 kwietnia 2017 roku na kanale Ale Kino+.

Fabuła

Sezon 1

Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym nadmorskim miasteczku Broadchurch na południu Anglii. Na plaży zostają znalezione zwłoki 11-letniego Danny'ego Latimera. Śledztwo w tej sprawie prowadzi nowy w mieście detektyw Alec Hardy i lokalna policjantka Ellie Miller.

Sezon 2

Akcja tego sezonu koncentruje się na medialnym procesie zabójcy Danny'ego Latimera. Poza tym Alec Hardy przy pomocy Ellie Miller próbuje rozwiązać sprawę z przeszłości, która nie daje mu spokoju, zrujnowała jego zdrowie i życie prywatne.

Sezon 3

Ellie i Alec prowadzą śledztwo w sprawie gwałtu na Trish Winterman, mieszkance Broadchurch w średnim wieku. Kobieta nie potrafi zidentyfikować sprawcy, a sprawa jest tym trudniejsza, że do napaści doszło na przyjęciu, w którym uczestniczyło wielu mężczyzn. W tle śledztwa rozgrywa się historia rodziny Latimerów, która po kilku latach od śmierci Danny'ego wciąż nie otrząsnęła się z tej straty.


Źródło: Wikipedia