. Akcja serialu zaczyna się w momencie, gdy FBI przydziela do sprawy nowego profilera, Jima „Fitz” Fitzgeralda (Sam Worthington)."/>
star

Manhunt: Unabomber


unabomber
nazwa serialu: Manhunt: Unabomber
produkcja USA
data premiery 1 sierpnia 2017

Serial Manhunt to amerykański dramat kryminalny, stworzony przez Andrew Sodroskiego, Jima Clemente'a i Tony'ego Gittelsona.

Serial opowiada o polowaniu FBI na terrorystę, tzw. "Unabomber". Akcja serialu zaczyna się w momencie, gdy FBI przydziela do sprawy nowego profilera, Jima „Fitz'” Fitzgeralda (Sam Worthington). Ambitny i pełen pomysłów agent szybko orientuje się, że szefostwu zależy jedynie na tym, aby posłusznie wykonywał rozkazy. Narastający konflikt ze współpracownikami i osamotnienie nie pomagają. Pragnienie odszyfrowania prawdziwej tożsamości Unabombera zaczyna zmieniać się w obsesję, a praca przy śledztwie nieodwracalnie wpłynie na życie osobiste Fitza i jego poglądy.

Unabomber

Unabomber (przydomek to skrót od „UNiversity and Airline BOMber”), czyli Theodore Kaczynski do 2001 roku był symbolem terroryzmu w Stanach. W latach 1978-95 wysłał do różnych adresatów skrupulatnie przygotowane bomby. Kaczynski zabił trzy osoby i ranił dwadzieścia dziewięć. Swoje postępowanie motywował złem wynikającym z postępu technologicznego. Jego manifest o społeczeństwie przemysłowym został wydany w formie książki i przez pewien czas był prawdziwym bestsellerem. Przez blisko 18 lat był nieuchwytny, śledztwo w jego sprawie było najdroższym w całej historii Federalnego Biura Śledczego.


Źródło: www.k-mag.pl